• BAJERN KLECA, NOVI REMI, OVAJ PUT PROTIV LAJPCIGA! Bavarci u klimavoj formi pred meč sa Zvezdom u Ligi Šampiona!

Fudbaleri Minhenskog Bajerna odigrali su nerešeno na gostovanju u Lajpcigu protiv istoimene ekipe 1:1 u meču četvrtog kola Bundeslige. Bavarce u sredu očekuje meč sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona.

Bajern ne blista na startu nove sezone Bundeslige, pošto su upisali drugi remi u četiri meča.

Remi protiv Bavaraca u prvom kolu izborila je Herta, da bi to u četvrtom uspeo i Lajpcig.

Bajern je poveo već u trećem minutu golom Levandovskog i činilo se da će Bajern imati potpunu kontrolu rezultata i toka meča.

Ipak, Forsberg u nadoknadi prvog poluvremena donosi izjednačenje i ispostaviće se, postavlja konačan rezultat.

Lajpcig je nakon tri pobede upisao prvi remi i sa deset bodova nalazi se na prvom mestu na tabeli, dok je Bajern treći sa dva manje.

Bajern će u sredu dočekati ekipu Crvene zvezde u okviru prvog kola Lige šampiona.

Fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu ekipu Leverkuzena sa 4:0, u utakmici četvrtog kola Bundeslige. Ajntraht poražen u Augsburgu, pobede slavili Verder, Majnc i Menhengladbah.

Posle poraza od Uniona u Berlinu, Borusija se na svom terenu vratila na staze pobede i trijumfom od 4:0 nad Leverkuzenom vratila se na prvo mesto na tabeli Bundeslige.

Rojs je bio dvostruki strelac protiv Leverkuzena, dok su po pogodak postigli Pako Alkaser i Rafael Gereiro.

Borusija je sa devet bodova trenutno prvoplasirana u nemačkom šampionatu, toliko ima i Lajpcig koji kasnije igra derbi meč sa Bajernom.

Ajntraht je poražen u Augsburgu 2:1, a u timu iz Frankfurta nije bilo srpskih igrača Filipa Kostića, Mijata Gaćinovića i Dejana Joveljića.

Verder je kao gost bio bolji od Uniona 2:1, Majnc je istim rezultatom kod kuće savladao Hertu, dok je Menhengladbah minimalnim rezultatom slavio pobedu u Kelnu.