• KOSTIĆ RASTURIO BAJERN! AJNTRAHT ZAHVALJUJUĆI SRBINU POBEDIO BAVARCE! Zakuvalo se u Bundesligi!

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su rezultatom 2:1 pobedili Bajern Minhen u utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

U 22. kolu je Bajern doživeo i treći poraz u Bundesligi, a ovoga puta savladao ih je Ajntraht i to u Frankfurtu.

Bavarci su u prvom poluvremenu bili nemoćni, a posebno se to osetilo sredinom prvog perioda kada je Ajntraht potpuno gospodario terenom.

Imali su čak četiri velike šanse domaći fudbaleri, ali su uspeli da dva puta zatresu mrežu favorizovanog rivala.

Prvi put se to desilo već u 12. minutu utakmice, kada je na asistenciju Filipa Kostića gol dao Daiči Kamada.

Nešto manje od dvadeset minuta kasnije, stigao je i drugi "šamar" za Bajern. Kamada je prvo bio strelac, a sada asistent Junesu za velikih 2:0 u tom 31. minutu utakmice.

Do kraja prvog dela, Bajern nije postigao gol i sa "krompirom u džepu" otišao u svlačionice. Ipak, po povratku na teren poslali su odgovor. Liroj Sane je već u 53. minutu pronašao Roberta Levandovskog i na semaforu je stajalo 2:1.

Logično, Bajern je povećao pritisak i u potpunosti dominirao u drugom poluvremenu, ali su domaći uspeli da se odbrane i da sa sobom ponesu sva tri boda.

Fudbaleri Kelna su minimalnim rezultatom pobedili Štutgart, dok je istim rezultatom slavio i Berlin nad Frajburgom.

Borusija Menhengladbah je na svom stadionu poražena od Majnca sa 1:2. Gosti su preko Onisiva poveli već u desetom minutu utakmice, ali je pouzdani Lars Štindl u 26. doneo poravnanje.

Ipak, Štoger je u samom finišu, tačnije u 86. minutu postigao i drugi gol za Majnc i tako gostima doneo veliku pobedu nad favorizovanim rivalom.