LUKA SRUŠIO I ARSENAL! Liverpul lako sa Kardifom, Siti vratio dug Totenhemu !

Fudbaleri Liverpula savladali su Kardif sa 2:0, dok je Kristal Palas bio bolji u gostima od Arsenala sa 3:2.

• LUKA SRUŠIO I ARSENAL! Liverpul lako sa Kardifom, Siti vratio dug Totenhemu !

"Crveni" su slomili protivnika u drugom delu igre, kada je Vajnaldum posle kornera zatresao mrežu domaćih

Pobedu je potvrdio Džejms Milner, koji je bio siguran izvođač penala u 81. minutu.

Liverpul se pobedom u Velsu vratio na prvo mesto na tabeli – ima 88 bodova, dva više ali i utakmicu više od Mančester sitija. Ovo je rekord u smislu osvojenih bodova za Liverpul u Premijer ligi, ali tim Jirgena Klopa i dalje može da bude drugi na kraju ako Mančester Siti dobije sve utakmice do kraja.

Na drugoj strani, Kardif je 18. na tabeli, ima 31 bod.

Kristal Palas je savladao Arsenal u gostima sa 3:2.

U ovom gradskom derbiju, Palas je došao do prednosti u 17. minutu, kada je Benteke iskoristio centaršut Luke Milivojevića.

Mesut Ozil je na startu drugog poluvremena doneo nadu domaćim navijačima, kada je posle lepe akcije izjednačio rezultat.

Ipak, radost nije bila dugog veka, pošto je Zaha pogodio u 61. minutu, a potom i Mekartur osam minuta kasnije.

Arsenal je uspeo da ublaži poraz, golom Obamejanga u 77. minutu.

Arsenal je četvrti sa 66 bodova, dok je Palas 12. sa 42.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Totenhema sa 1:0 u meču 34. kola Premijer lige.

Siti je pobedom nad Totenhemom uspeo da se delimično revanšira Sparsima, za poraz koji su "građani" doživeli od njih u sredu u polufinalu Lige šampiona.

Jedini strelac za domaću ekipu bio je mladi nadapač Fil Fodem, na asistenciju Aguera u petom minutu meča.

Rani gol Fodena nagoveštavao je da bi na "Etihadu" mogla da se odigra slična utakmica poput one u Ligi šampiona između ove dve ekipe, ali to nije bio slučaj.

Uprkos brojnim šansama na obe strane, u kojima su prednjačili Sterling i Aguero na jednoj, a Son i Mura na drugoj strani, promene rezultata nije bilo.

Siti se pobedom vratio na prvo mesto na tabeli sa 86 bodova, jednim više od drugoplasiranog Liverpula. Totenhem je sa 67 osvojenih bodova, takođe jednim više od prvog pratioca, ekipe Arsenala koji je četvrti na tabeli.

Fudbaleri Fulama konačno su pobedili i to golom srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića.

Londonski tim već je ispao iz lige, a Mitrović je posle puno vremena postigao svoj 11. pogodak u Premijer ligi.

Votford je kao gost bio bolji od Hadersfilda 2:1, a oba pogotka za "stršljenove" postigao je Đerar Delofeu.

Vest Hem i Lester igrali su 2:2, dok u utakmici između Vulvsa i Brajtona nije bilo golova. Njukasl je na svom terenu savladao Sautempton sa 3:1.