• (VIDEO) BEJL SPREČIO HRVATE DA VEĆ SLAVE PLASMAN NA EP! Slovenija i Makedonija se prosuli, Evropsko prvenstvo će gledati na TV!

Fudbaleri Velsa i Hrvatske odigrali su nerešeno (1:1) u meču E grupe kvalifikacija za Evro 2020.

Izabranici selektora Zlatka Dalića imali su priliku da pobedom u Kardifu direktno obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali kako nisu pobedili, na to će morati da sačekaju.

Hrvati u poslednjem kolu u grupi 16. novembra dočekuju Slovačku i kako imaju dva boda više od Velšana u poslednjem kolu biće im dovoljan i bod da se plasiraju na završni turnir.

Hrvatska je povela u devetom minutu utakmice. Nikola Vlašić je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta se od desne stative odbila u mrežu domaćina - 0:1.

Ipak, u samom finišu prvog dela, Vels je stigao do gola. Igrači Hrvatske su reklamirali faul nad Kovačićem, ali sudija nije ništa svirao, Garet Bejl je utrčao i sa ivice peterca iskosa sa leve strane pogodio mrežu Hrvatske.

Sudija je produžio meč za čitavih osam minuta ali promene nije bilo.

U C grupi Nemačka je uspela da pobedi na gostovanju Estoniju sa 3:0. Tako su "panceri" izjednačeni na vrhu sa Holandijom sa 15 bodova.

Nemcima nije smetalo ni to što su od 14. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Emrea Džana.

Sva tri gola postigli su u drugom poluvremenu, prvo je Ilkaj Gindogan u 52. postigao vodeći gol, da bi isti igrač u 58. minutu povisio na 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Timo Verner pogotkom u 71. minutu susreta.

U G grupi Poljska je golovima Frankovskog u 74. minutu i Akradijuša Milika u 80. pobedila Severnu Makedoniju (2:0).

U istoj grupi, Austrija je na gostovanju u komšiliku protiv reprezentacije Slovenije stigla do tri boda.

Strelac jedinog gola na susretu bio je Stefan Poš u 21. minutu.

Slovenija je u finišu, tačnije od 89. minuta igrala sa desetoricom zbog isključenja Denisa Popovića.