• (VIDEO) INTER RAZBIO MILAN, JUVENTUSU PENAL DONEO PREOKRET! Neroazuri su gazde u Milanu, KONTE HOĆE TITULU!

Fudbaleri Intera savladali su gradskog rivala Milan sa 2:0 u 224. Derbiju dela Madonina, koji je obeležio četvrto kolo italijanske Serije A. "Nerazuri" su nastavili sa serijom pobeda i vratili se na prvo mesto ispred Juventusa, koji je nakon preokreta savladao Veronu.

Na "San Siru" je viđena veoma dobra utakmica sa mnogo dobrih prilika, a uprkos pokušajima Romelua Lukakua i Lautara Martinesa sa jedne, te Susa i Kšištova Pjonteka sa druge strane, pogodaka u prvih 45 minuta nije bilo.

Golmani su bili na visini zadatka, posebno Điđi Donaruma, ali ni on nije imao šanse u 50. minutu, kada je mrežu domaćina zatresao Marcelo Brozović.

Hrvatski reprezentativac je nakon dodavanja Sensija iz "skraćenog kornera" šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu do gola zakačila Leoaoa i završila u donjem desnom uglu.

Drugi pogodak, kojim je Inter rešio pitanje pobednika, postigao je Lukaku udarcem glavom, posle odličnog centaršuta Barele.

Ekipa Antonija Kontea prva je na tabeli sa maksimalnih 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Milan tek deveti sa šest.

Juventus je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa protiv Verone, posle velikog preokreta – 2:1.

Gosti su u Torinu propustili penal u 20. minutu, kada su iz dva uzastopna šuta pogađali okvir gola, ali se lopta odbila do Migela Velosa. Nekadašnji portugalski reprezentativac je prihvatio i sa 25 metara poslao fantastičan udarac u same rašlje gola koji je čuvao Đanluiđi Bufon.

Ipak, samo 10 minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:1, kada je Aron Ramzi uz malo sreće postigao prvenac za "staru damu".

Aktuelni šampion je došao do potpunog preokreta početkom drugog dela, nakon što je Koraj Gjunter oborio Huana Kvadrada u kaznenom prostoru, a penal sigurno realizovao Kristijano Ronaldo.

Spomenuti Bufon je izjednačio rekord Paola Maldinija sa 902 odigrane utakmice u klupskoj karijeri, dok je na drugoj strani srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao čitav susret.

Juventus je ovim trijumfom došao do 10 bodova, dok je Verona ostala na četiri.

U prvom terminu dana, Udineze je zabeležio treći uzastopni poraz.

Ovoga puta, bodove iz Udina odnela je Breša, a jedini gol na meču postigao je Romulo u 57. minutu (0:1).