• (VIDEO) LIVERPULU SUPERKUP EVROPE, ČELZI PAO POSLE PENALA, junak je golman “redsa” Adrian! LUDA NOĆ U ISTANBULU!

Fudbaleri Liverpula pobedili Čelsi nakon poljeg izvođenja penala 5:4 (2:2 posle produžetaka, 1:1 u regularnom delu) i tako osvojili trofej Superkupa Evrope. Mane dvostruki strelac, mladi Ejbraham tragičar "plavaca".

Superuzbudljiv meč u Istanbulu odigrali su Englezi, i ponovo je grad na Bosforu i penal serija bila taliučna za Liverpul (2005. godine i čuveno finale LŠ protiv Milana).

Četvrti trofej evropskog Superkupa "redsi" su osvojili nakon penala i odbrane Adriana u petoj seriji, pošto je šut po sredini mladog Ejbrahama "pročitao" i uspešno odbio.

Prethodno su u regularnom delu fudbaleri u plavom poveli preko Žirua u 36. minutu. Mane je izjednačio u trećem minutu nasatvka, a isti igrač je u 95. minutu, dakle u produžetku doneo prednost svom timu.

Ipak, šest minuta nakon toga čini se prestrogo dosuđeni penal koristi Žoržinjo, poravnava na 2:2, da bi potom meč ušao u penal seriju, gde su više živaca ali i sreće imali fudbaleri Jirgena Klopa.