• (VIDEO) VEROVALI ILI NE, MILAN POBEDIO ĐENOVU I PREKINUO SERIJU OD TRI PORAZA! Italija na nogama, sledi obračun Intera i Juventusa!

Igrači Milana savladali su kao gosti ekipu Đenove sa 2:1, u utakmici sedmog kola Serije A i tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Milan je na stadionu "Luiđi Feraris" došao do trijumfa posle preokreta, u utakmici u kojoj su viđena i dva crvena kartona.

Domaći su poveli golom Lasea Šenea iz slobodnog udarca, posle izuzetno loše intervencije iskusnog golmana Rejne.

Ipak, roso-neri u nastavku stižu do preokreta. Prvo je Ernandez izjednačio rezultat, da bi pobedu Milanu doneo Frenk Kesi udarcem sa bele tačke.

Prethodno je zbog prekršaja isključen Biraski, da bi u 79. minutu brojčano stanje na terenu bilo izjednačeno – drugi žuti karton zaradio je Kalabrija.

Đenova je u nadoknadi vremena imala priliku da izjednači, ali je je Rejna odbranio penal koji je izveo Šene i tako se iskupio za primljeni pogodak.

Milan je sada 11. na tabeli Serije A sa devet osvojenih bodova, dok je Đenova pretposlednja sa pet.

Ranije danas Spal je na svom terenu savladao Parmu sa 1:0, dok je Verona bila bolja od Sampdorije 2:0.

U nedelju je na programu veliki derbi, sastaju se dve prvoplasirane ekipe Inter i Juventus.