• INTER I JUNAJTED MEĐU OSAM U LIGI EVROPE! HETAFE I LASK IM NISU BILI DORASLI! U četvrtfinalu LE i Kopenhagen i Šahtjor!

Fudbaleri Intera i Mančester junajteda plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope. Neroazuri na neutralnom terenu bolji od Hetafea 2:0, "đavoli" i drugi put savladali LASK, ovoga puta 2:1.

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su savladali ekipu Hetafea sa 2:0.

Utakmica se igrala na neutralnom terenu u Gelzenkirhenu, pošto nije odigran prvi meč pre pandemije koronavirusa, pa su neroazuri odmah prošli među osam najboljih ekipa u takmičenju.

Strelac prvog gola na Feltins areni bio je Romelu Lukaku u 33. minutu utakmice. Belgijancu je to bio 30. pogodak u sezoni.

Hetafe je u 75. minutu imao priliku da dođe do izjednačenja, ali je Hoze Molina promašio penal.

Konačan rezultat i plasman u četvrtfinale Interu je obezbedio Kristijan Eriksen u 83. minutu utakmice.

Očekivano, u osmini finala je i Mančester junajted. "Đavoli" su posao odradili već u prvom meču, trojumfom od 5:0, pa im je pobeda na Old Trafordu od 2:1 bila i više nego dovoljna za prolaz.

U prvom delu domaćin je imao dva šuta ka golu protivnika i oba puta je pokušao defanzivac Megvajer, što dovoljno govori o igri koju su pružili izabranici Olea Solskjera.

U drugom delu videli smo dva pogotka u dva minuta. Prvo je Vajzinger fenomenalnim pogotkom doneo prednost gostima u 55. minutu, da bi samo dva minuta kasnije konačan rezultat postavio Džesi Lingard.

Konačan rezultat postavio je rezervista Marsijal, posle sjajne akcije sa Huanom Matom.