• OVO MOŽE SAMO LIGA ŠAMPIONA! OSAM GOLOVA U LONDONU, preokret Dortmunda, Napoli nemoćan protiv Salzburga!

Fudbaleri Čelsija i Ajaksa igrali su večeras u Lonodnu nerešeno 4:4 u spektakularnoj utakmici 4.kola Grupe H Lige šampiona. Preokret Dortmunda protiv Intera, nova pobeda Liverpula.

Meč na "Stamford Bridž" pružio je sve ono zbog čega se ide na stadion - čak osam golova, dva crvena kartona, dva penala i dva autogola. Jednom rečju sve.

Ajaks, u čijoj startnoj postavi je bio i kapiten Dušan Tadić, poveo je autoglom Tamija Ejbrahama u drugom minutu, ali samo dva minuta kasnije Čelsi je došao do izjednačenja pošto je Žoržinjo bio precizan sa penala.

Ipak, preko Kvinsija Promesa u 20. minutu Ajaks dolazi do novog vođstva, u 35. minutu golman Čelsija Kepa postiže novi autogol za 3:1 na poluvrmenu.

Posle svega deset minuta igre u nastavku Van de Bek donosi velikih 4:1. Međutim, tada sledi snažan odgovor Čelsija, koji je u poslednjih 25 minuta igre iskoristio dva igrača više na terenu.

U 63. minutu Aspilikueta pogodio za 2:4, da bi u 69. Ajaks u istom napadu ostaje bez dva igrača u polju.

Prvo Blind dobija drugi žuti a u nastavku istog napada Veltman igra rukom u svom šesnaestercu za svoj drugi žuti karton i drugi penal za Čelsi.

Ponovo je Žoržinjo bio precizan sa "kreča" u 70. minutu, da bi izjednačenje i ispostaviće se i bod "plavcima" doneo Džejms golom u 74. minutu.

Dao je Čelsi i peti gol, ali je on poništen pošto je posle pregledanog usporenog snimka utvrđeno da se lopta do Španca odbila o ruku Ejbrahama.

Ludo je bilo i u okršaju između Borusije Dortmund i Intera u Grupi F, i na kraju preokret "milionera" za pobedu od 3:2.

nter je na poluvremenu vodio sa 2:0, ali je Borusija u drugom delu uspela da preokrene "najopasniji rezultat" i dođe do velike pobede i sva tri boda.

Golove za Inter postigli su Lautaro Martines u 5.i Matijas Vesino u 40.

Preokret "milionerima" doneli su Ašraf Hakimi pogocima u 51. i 77, kao i Julijan Brandt u 64.