• BIH SVE DALJE OD EP, GRCI PREKINULI EVROPSKI SAN ROBERTA PROSINEČKOG, Španija izvukla bod protiv Švedske!

Reprezentacije Švedske i Španije odigrale su nerešeno 1:1 (0:0) u susretu osmog kola Grupe F, Kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Grčka je na domaćem terenu nadigrala BiH sa 2:1. Pobede ostvarili Finska, Farska Ostrva, Gruzija, Izrael, Italija i Švajcarska.

Zanimljiv meč odigrali su Švedska i Španija. Gostima je bio potreban jedan bod kako bi praktično obezbedili plasman na EP, dok je domaćin želeo ceo plen. Na kraju podela bodova. Ove dve selekcije drže prve dve pozicije u grupi, Španija ima 20 bodova, a Švedska 15, treća je Rumunija sa 14.

Šveđani su do vođstva došli u 50. minutu. Posle lepe akcije po desnoj strani, lopta je prebačena na suprotnu, nakon centartšuta Berg je uputio udarac glavom, De Hea je odbio loptu, usledio je udarac Forsberga, ponovo je De Hea odbranio, ali lopta, na gol liniji dolazi do Berga, koji je glavom prosleđuje u mrežu.

Kada se očekivalo da će domaćin odneti ceo plen, Španija je u drugoj minutu nadoknade izjednačila. Posle kornera sa desne strane, lopta je došla do Ruiza ovaj pronalazi Rodriga, kome nije bilo teško da sa dva merta pogodi mrežu.

Grčka je savladala BiH sa 2:1. Pirova pobeda, koja je i BiH udaljila od borbe za plasman na EP. Posle osam kola prva na tabeli Grupe J je Italija sa 24 boda i već je obezbedila plasman. Na drugom mestu je Finska sa 15, Jermenija i BiH imaju po 10, a Grčka osam bodova.

Grčka je povela u 30. minutu preko Pavlidisa. Samo pet minuta kasnije izjednačio je Gojak. Pobedu Grcima doneo je autogolom Kovačević u 88. minutu.