• LJUDI, ŠTA OVO BI?! OVAKVU SRBIJU NIKAD NISMO VIDELI, RUSI POPILI PET KOMADA! Tumba, tek ovo je razlog da te više ne vidimo na čelu Orlova!

Srbija je pružila najbolju igru i najlepši fudbal (kakav dugo, baš dugo nije viđen od "orlova") i deklasirala Rusiju sa 5:0.

Kada se govori o fudbalskoj reprezentaciji Srbije prethodnih godina (pa čak i decenija), retko je bilo prilike da se govori u superlativima.

Sada, na kraju ciklusa Lige nacija (prilično mučnog za javnost u Srbiji), i posle neuspeha u kvalifikacijama za EP, "orlovi" su odigrali impresivno, pa čak, teško je to reći - savršeno.

Oslabljena Srbija, dočekala je u Beogradu oslabljenu Rusiju, a niko nije mogao da očekuje ono što je usledilo u 90 minuta igre.

Posle uvodnih minuta, igra "orlova" postajala je sve tečnija, a opuštenije se igralo nakon desetog minuta, kada je Nemanja Radonjić postigao lep gol.

Vezao je nekoliko driblinga, a onda snažno šutirao sa 20 metara i postigao efektan gol.

Predivnu akciju, kakvu ne pamtimo od reprezentacije, završio je Luka Jović u 24. minutu.

Nekoliko dodavanja, centaršut Filipa Mladenovića, a napadač Reala je visoko skočio i zakucao glavom loptu u mrežu.

Dušan Vlahović je došao do prvenca u seniorkoj konkurenciji, kada je pažljivo pratio akciju, pokupio odbitak i spakovao ga u gol. Igrao se 41. minut.

U nadoknadi prvog dela igre, još jedan gol Srbije, još jedan gol Luke Jovića.

I još jedna asistencija, danas odličnog Filipa Mladenovića.

Koliko je nezadovoljan bio selektor gostiju, oslikao je početak drugog dela igre - četiri izmene u ruskom timu.

Maestralnu partiju, posle dve asistencije, golom je krunisao Mladenović u 64. minutu.

Brz kontranapad, Vlahović je proigrao Mladenovića, a ovaj snažnim udarcem zatresao mrežu.

Rusija je agresivnije krenula ka Rajkovićevom golu, ne bi li ublažila poraz, ali je odbrana "orlova" bila raspoložena kao i ostatak tima.

Rajković je dobro branio, sve ono što nisu očistili ili izblokirali Milenković, Spajić i Stefan Mitrović.

Srbija je tako u poslednjem kolu došla do prve pobede, ali zahvaljujući vestima iz Mađarske, ostala u B ligi.

Mađarska je sa 2:0 savladala Tursku, pa će se u C ligu preseliti Turska.

Mađari su na prvom mestu sa 11 bodova, Rusija druga sa 8, Srbija ima šest, koliko i poslednjeplasirana Turska.