• PARTIZAN RUTIRSKI SA PROLETEROM, CRNO-BELI NAPRAVILI LEPU UVERTIRU PRED ALKMAR! Savo naštimovao valjak!

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u okviru osmog kola Superlige Srbije ekipu Proletera iz Slane Bare sa 3:0 i na taj način napraavili lepu uvertiru za četvrtak, gde ih čeka duel sa AZ Alkmarom na startu grupne faze u Ligi Evrope.

Odluka o pobedniku na ovom meču pala je u drugom poluvremenu, u kome su izabranici Savge Miloševića golovima Zorana Tošića, zatim Umara Sadika i nešto kasnije povratnika u Humsku Lazara Markovića, rešili pitanje pobednika.

Protivnik crbo-belih u prvom kolu grupne faze Lige Evrope AZ je uoči dolaska u Beograd ubedljivo slavio u domaćem šampionatu sa 5:1 protiv Sparte iz Roterdama.

Sparta je povela već u drugom minutu golom Abdua Haruija, ali je samo dva minuta kasnije rezultat poravnao Osama Idrisi. Do poluvremena je AZ već vodio sa 4:1, zahvaljujući Mironu Boaduu koji je postigao dva gola i Idrisiju koji je takođe još jednom zatresao mrežu rivala. Konačan rezultat je postavio Teun Kopmejners iz penala u završnici utakmice.

SUPERLIGA SRBIJE, 8. KOLO:

Petak:

Radnički - Vojvodina 1:2 (Mihajlović 8. - Matić 33. Devetak79.)

Subota:

Crvena zvezda - Inđija 2:1 (Pavkov 89.p, 90+1.p - Tomić 35.)

Javor - Rad 3:0 (Maričić 25. Petković 64. Mrkaić 66.)

Radnik - Napredak 1:4 (Makarić 36.p - Bjeloš 9. Ivanović 16. Zec 68.p, 76.)

Voždovac - Čukarički 2:2 (Stojčev 62. Nikolić 65. - Stojanović 34. Hajdin 60.ag)

Proleter - Partizan 0:3 (Tošić 56. Sadik 73. Marković 78.)