• PETARDA BOSNE U ZENICI, ITALIJANI I ŠPANCI SIGURNI! Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine!

Reprezentacija Italije savladala u gostima Jermeniju sa 3:1, dok je BiH deklasirala Lihtenštajn sa 5:0, u mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Italijani su na nezgodnom gostovanju u Jermeniji gubili posle 11 minuta igre. Karapetjan je doneo prednost domaćinu, ali je Andrea Beloti izjednačio u 28. minutu

Italijanski posao u Jerevanu je postao lakši u drugom delu igre, pošto je u poslednjim momentima prvog isključen strelac gola za Jermeniju.

Italijani su tek u finišu meča slomili otpor brojčano slabijeg protivnika, golovima Lorenca Pelegrinija u 77. minutu i drugim golom Belotija tri minuta kasnije.

Bosna i Hercegovina je lagano, kao što se i očekivalo, došla do trijumfa nad Lihtenštajnom - 5:0.

Gojak je u 11. minutu doneo prednost domaćinu, a ostali golovi su, interesantno, postignuti u poslednjih deset minuta.

Posle više od časa zatišja, svoju mrežu je pogodio Malin, a potom su pogađali Džeko, Višća i još jednom Gojak.

Posle pet odigranih kola, Italija je prva u grupi J sa maksimalnih 15 bodova, Finska (koja je pobedila Grčku sa 1:0) je druga sa 12, BiH je treća sa sedam, Jermenija ima šest, Grčka četiri dok je Lihtenštajn bez bodova.

Španija je u Rumuniji pobedila domaćina sa 2:1 iako je strepela "furija" do poslednje sekunde.

Serhio Ramos je pogodio 29. minutu, povisio je Alkaser u 47, a Andone je doneo Rumunima nadu u 59.

Ljorente je dobio direktan crveni karton u 79. minutu, i Rumuni su iz sve snage krenuli ka golu gostiju.

Puškaš je u nadoknadi vremena odlično šutirao, ali je Kepa Arizabalaga maestralno sačuvao mrežu i pobedu Španije.

Švedska je u gostima savladala Farska Ostrva sa 4:0, dok je Norveška bila bolja od Malte - 2:0.

Španija je prva sa 15 bodova, Švedska ima deset, Norveška osam, Rumunija sedam, Malta tri dok su Farani bez bodova.

Jedini meč petog kola grupe G danas su odigrali Izrael i Severna Makedonija, a bilo je nerešeno 1:1.

Poljska je prva u grupi G sa 12 bodova, Izrael ima osam, Austrija šest, Severna Makedonija i Slovenija po pet, dok je Letonija bez bodova.

U grupi D, Danska je sa 6:0 slavila u gostima protiv Gibraltara, dok je na meču Irska - Švajcarska bilo nerešeno 1:1.