• PORTUGAL PRVI OSVAJAČ LIGE NACIJA: Holandija nemoćna u finalu, treće mesto uzeli Englezi posle penal serije sa Švajcarcima!

Fudbaleri Portugalije osvojili su Ligu nacija. U finalnom meču savladali su Holandiju 1:0 i tako ušli u istoriju kao prva reprezentacija koja je osvojila ovo takmičenje.

Gol odluke postigao je Guedeš u 60. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Šampion Evrope je potvrdio status i na svom terenu, u Portu, podigao drugi internacionalni trofej u svojoj istoriji.

Osvajanjem ovog trofeja, Portugalci su osvojili i nagradu od 11.500.000 evra.

Treće mesto osvojila je Engleska, koja je bila bolja od Švajcarske.

Posle 90 minuta nije bilo golova (zapravo, Vilson je pred sam kraj zatresao mrežu, ali je gol poništen odlukom VAR-a). Nije bilo pogodaka ni u produžecima, pa su Englezi pobedili posle penala.