• (VIDEO) KRAJ ZA ORLOVE, KVALIFIKACIJE VIŠE NEMAJU SMISLA, Pobede Portugalije i Ukrajine uništile i poslednju nadu za Srbiju!

Portugalija i Ukrajina, rivali reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ostvarili su pobede nad Litvanijom, odnosno Luksemburgom. Prvi poraz Engleza, Francuzi sa bele tačke do bodova na Islandu. Remi u Podgorici.

Ukrajinci su pobedom nad Litvanijom od 2:0, kao i Portugalci trijumfom protiv Luksemburga od 3:0 povećali prednost u odnosu na "Orlove" u Grupi B.

Dvostruki strelac za tim Ukrajine bio je Ruslan Malinovski koji je bio precizan u 29. i 58. minutu.

Strelci za Portugaliju bili su Bernardo Silva, Kristijan Ronaldo i Gonzalo Guedeš.

Tim Andreja Ševčenka ima 16 bodova iz šest utakmica, dok su Portugalci iz pet duela upisali 11. Fudbaleri Srbije imaju sedam bodova iz pet mečeva.

Francuzi su minimalnim rezultatom slavili na Islandu golom Olivijea Žirua iz penala u 66. minutu.

Engleska je doživela prvi poraz u kvalifikacijama pošto je Češka pred svojim navijačima slavila sa 2:1. U istoj grupi Crna Gora i Bugarska igrale su u Podgorici bez golova.