• ZVEZDA SE POKLIZNULA U IVANJICI, PORAZ SPREČIO JEFTOVIĆ U 87 MINUTU! Da li je Javor oštećen za penal?!

Fudbaleri Javora i Crvene zvezde remizirali su 1:1, u meču 16. kola Linglong Superlige Srbije.

Domaći su poveli u 25. minutu golom Nikole Petkovića, ali je poraz gostiju sprečio Milan Jevtović u 87. minutu.

Prvim remijem u domaćem šampionatu crveno-beli su zadržali čelo tabele, dok je Javor ovim bodom ostao na 10. mestu superligaškog karavana.

U 25. minutu utakmice, Javor je došao do vođstva. Posle odlične akcije na levom boku, Mrkaić je uputio oštar centaršut po zemlji i pronašao Petkovića, koji je sproveo loptu u mrežu i Javor je poveo sa 1:0.

Mreža domaćih je mirovala sve do 87. minuta.

Tada su Rodić i Boaći dobro kombinovali, lopta je došla do Jevtovića, koji je odmerenim udarcem u donji desni ugao Lazovića doneo izjednačenje svojoj ekipi i tako postavio konačan rezultat utakmice - 1:1.

Meč je obeležila sporna situacija iz 10. minuta utakmice kada je Javor tražio penal.

Šta se dogodilo? Dolmagić je dobio dugu loptu u kazneni prostor i posle duela sa Rodićem srušio se na zemlju, a pošto je pao u kaznenom prostoru, fudbaleri Javora su tražili penal, međutim nisu ga dobili, pa su bili vrlo nezadovoljni zbog te sudijske odluke.

Da li je Javor bio oštećen u toj situaciji, procenite sami.

U narednom kolu Zvezda gostuje niškom Radničkom, dok Javor "ide na noge" beogradskom Partizanu.