ALBA RAZBILA ZVEZDU! Očajna igra crveno-belih u Berlinu!

• ALBA RAZBILA ZVEZDU! Očajna igra crveno-belih u Berlinu!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Berlinu od Albe sa 80:92 (15:21, 19:25, 20:21, 26:25) u devetom kolu Evrolige.

Crveno-beli odigrali su loš meč, pre svega u odbrani, s obzirom na to da su u svega nekoliko situacija uspevali da zaustave dobru organizaciju Albe.

Nemački tim je pred punom halom u Berlinu svih 40 minuta bio u prednosti, a već u finišu prve deonice imao je dvocifrenu prednost. Zvezda je ipak do prve pauze uspela da se vrati na jednocifren zaostatak.

Situacija u drugoj četvrtini bila je gotovo preslikana, pa je Alba na poluvremenu imala 10 poena prednosti. U nekoliko navrata u trećoj četvrtini Zvezda je imala priliku da se vrati u meč, kada je domaćin imao pad u igri, ali ipak je ponestalo snage timu Andrije Gavrilovića.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Rokas Gijedraitis sa 22 poena, dok je Luk Sikma dodao 18.

U ekipi Zvezde istakao se Majkl Odžo sa 12 poena dok je jedino još Ognjen Kuzmić sa 10 poena bio dvocifren.

Zvezda je poslednja, 18. na tabeli Evrolige sa dva trijumfa, dok je Alba 14. sa pobedom više iz devet mečeva.