• BRUTALNI VASA MICIĆ - 23 POENA, 13 ASISTENCIJA, 4 UKRADENE LOPTE I 3 SKOKA! Protiv njega Nemci nisu imali ni promil šanse!

Alba je bila nadomak iznenađenja u Istanbulu u 2. kola Evrolige, tokom četvrte četvrtine imala je 6 poena prednosti protiv Efesa, dva minuta pre kraja i vođstvo od 93:92, ali je Micić pogodio trojku za prednost turskog tima 95:93.

Pejton Siva je realizovao oba slobodna bacanja za izjednačenje, a poslednji šut u regularnom toku promašio je Larkin pa je pobednik odlučen u dodatnih pet minuta. U prvom minutu podužetka Efes je stekao 5 poena prednosti koju je zadržao do kraja.

Larkin je bio najefikasniji kod Efesa sa 26 poena, ali je MVP bio sjajni Miić sa 23 poena, 13 asistencija, 4 ukradene lopte i 3 skoka, ostvarivši indeks korisnosti 32. Brajant je ubacio 18 poena, a Piters 14. Kod Albe najefikasniji je bio Gidraitis sa 21 poenom.

Barselona je slomila Zenit u poslednjoj četvrtini koju su Katalonci dobili sa čak 28:7. Kajl Kurik je predvodio tim Svetislava Pešića sa 24 poena, Mirotić je dodao 17 uz 10 skokova, dok je Viktor Klaver postigao 12. Jedini koji je kod Zenita postigao dvocifren broj poena i to 10 bio je Jevgenij Voronov.

Himki je slavio protiv Baskonije, a iako je pobeda izražena malom razlikom završnica nije bila toliko neizvesna. U poslednji minut domaćin je ušao sa 5 poena prednosti i praktično je sačuvao do kraja. Šved je bio najefikasniji sa 21 poenom, iako je pogodio samo 1 trojku iz 8 pokušaja, Tima je dodao 18, a Buker 14 poena. Stefan Jović nije bio u timu zbog povrede. Kod gostiju Šengelija je bio najefikasniji sa 18 poena.

Anadolu Efes - Alba 106:105 (27:25, 16:15, 26:32, 26:23, 11:10)

Zenit - Barselona 63:87 (20:19, 20:24, 16:16, 7:28)

Himki - Baskonija 79:76 (27:17, 16:22, 19:16, 27:21)