• LORENZO BRAUN I BERON RAZBILI OLIMPIJAKOS, ZVEZDA SE VRATILA NA POBEDNIČKI KOLOSEK! Crveno-beli sada da otresete i Zenit pa da jurimo top 8!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu grčki Olimpijakos sa 88:81 (16:21, 24:29, 23:11, 25:20), u utakmici 15. kola Evrolige.

Tim Dragana Šakote u Štark areni došao je do šestog trijumfa u najjačem evropskom takmičenju ove sezone zahvaljujući sjajnom Lorencu Braunu, koji se od povrede oporavio baš za duel sa atinskim velikanom i ubacio čak 34 poena, uz indeks korisnosti 32.

Amerikanac je veliku pomoć u preokretu Zvezde, nakon -17 iz prvog poluvremena, imao u Biliju Beronu, koji je postigao 17 poena.

Kod gostiju najbolji je bio Brendon Pol sa 21 pogotkom, dok je Nikola Milutinov imao 15, uz 11 skokova.

Crveno-beli sledeći meč u Evroligi igraju 27. decembra, protiv ruskog Zenita u Kazanju.

Dva lica pokazala je Crvena zvezda u duelu sa Olimpijakosom, u okviru 15. kola Evrolige. Prvo poluvreme bezidejno, bez odbrane i rešenja, drugo - fanatično u odbrani, precizno u napadu. Lorenzo Braun odigrao je najbolju partiju u crveno-belom dresu, a utakmicu je završio sa 34 postignuta poena i indeks korisnosti 32. Što je mnogo bitnije, poeni Amerikanca dolazili su u pravom trenutku, kada se ekipa mučila.

Olimpijakos je odlično odigrao prvo poluvreme. Čak 48 postignutih poena, za komotnu prednost od 12 poena na velikom odmoru.

Ipak, kako je počela druga polovina utakmice, bilo je vidljivo da su Šakotini momci izašli na teren znatno angažovanije. Odbrana je funkcionisala perfektno, što je i donelo neke lake poene.

Kada se raspucao i Bili Beron, Zvezda je prednost prebacila na svoju stranu i nije je ispuštala do kraja meča.

Uzalud 21 poen Brendona Pola (pet trojki) i MVP učinak Nikole Milutinova (15 poena, 11 skokova, indeks korisnosti 34), Zvezda je bila nezaustavljiva.