• ZVEZDO, PAO JE PAO, ALI ZA TOP OSAM MORAŠ TUĆI I HIMKI! Crveno-beli se igrali živcima Delija, ali su Panter i Perperoglu dobili Atinjane!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos sa 78:73 i meču 23. kola Evrolige. U narednom kolu u petak crveno-beli gostuju Himkiju.

Crveno-beli su uspeli da nadigraju velikog rivala i posle četiri vezana poraza zabeleže pobedu u Evroligi. Prva i treća četvrtina pripale su gostima, u drugoj i poslednjoj Zvezda je uspela sve da nadoknadi i zabeleži važnu pobedu.

Crveno bele je do pobede predvodio Panter, koji je bio i najefikasniji sa 24 poena. Preokret u poslednjoj četvrtini doneo je Perperoglu sa 12 poena. Svoj doprinos pobedi dali su Štimac sa devet poena i večeras odlični Odžo sa osam. U timu Panatinaikosa najefikasniji bili su Papajanis i Tomas sa po 12 poena, njih je pratio Fredet sa 11.

Loša prva četvrtina crveno-belih. Ništa im nije polazilo za rukom ni u napadu niti u odbrani. Dugo su tražili šut, ali nisu uspeli. Jedinu trojku, iz šest pokušaja, postigao je Beron. U drugih pet minuta loši u šutu su bili i protivnici, pa nisu uspeli da iskorist zaista lošu prvu četvrtinu našeg tima.

Drugi period doneo je mnogo bolju igru crveno-belih. Došli su naši igrači do svoje igre, polako topili prednost protivnika. Sjani su bili Panter u napadu i Odžo u odbrani. U finišu poluvremena Zvezda je uspela da preokrene rezultat i povede, da bi se na odmor otišlo sa prednošću crveno-belih od tri poena - 35:32.

Prvu trojku Panatenaikos je postigao tek u trećem periodu igre, što je nagovestilo mnogo bolju igru tima. Nakon perioda u kome su ekipe bile u egalu gosti koriste period loše igre našeg tima i stiču prednost od dvanaest poena. Zvezda se probudila u finišu četvrtine i malo ublažila prednost - 46:57.

Sjajna rola Perperoglua u poslednjoj četvrtini i Zvezda uspeva da stigne i prestigne prednost Panatinaikosa. Na minut ipo do kraja rezultat je bio 71:70 za naš tim. U samom finišu crveno-beli su imali više koncentracije i uspeli da reše meč u svoju korist. Na kraju 78:73.

Tabela:

Efes 20-3, Real Madrid 17-6, Barselona 17-6, CSKA 16-7, Makabi 15-8, Panatinaikos 13-10, Valensija 11-12, Armani Milano 11-12, Fenerbahče 11-12, Crvena zvezda 10-13, Himki 9-14, Žalgiris 9-14, Olimpijakos 9-14, Asvel 9-14, Alba 8-15, Baskonija 8-15, Zenit 7-16, Bajern 7-16.