• BOGDAN IZREŠETAO I KOŠ NETSA, 27 POENA, ŠEST SKOKOVA, DVE ASISTENCIJE! Kingsima ostala teoretska šansa za plej-of!

Košarkaši Sakramento kingsa izgubili su od Bruklin Netsa 119:106 u noći između petka i subote. Kingsi su odigrali još jednu veoma slabu utakmicu i doživeli lagan poraz, posle kojeg im je ostala samo teoretska šansa da se plasiraju u plej-of.

Izabranici Luka Voltona ovim porazom smanjili su šanse na minimum za deveto ili osmo mesto, te im u naredna tri meča treba čudo.

Bogdan Bogdanović nastavio je tamo gde je stao protiv Nju Orleansa, ali ni to nije bilo dovoljno Kingsima koji su timski igrali baš lošu košarku.

Bogdanović je meč na kraju završio sa 27 poena (11-19), šest skokova i dve asistencije. dok je Nemanja Bjelica je bio ispodprosečan sa četiri poena i šest skokova za 18 minuta.

"Kraljevi" su u drugoj deonici nagovestili da će ponovo imati loše veče jer su u tih 12 minuta primili 39 poena i na odmor otišli sa dvocifrenim minusom, da bi se u istom ritmu nastavilo i početkom treće četvrtine.

Netsi, koji su u Orlando stigli bez glavnih košarkaša, rutinski su priveli meč kraju i obezbedili plasman u plej-of drugu godinu zaredom.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Levert sa 22 poena, Heris je ubacio 21, a Alen je imao 17 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Kod Sakramenta, koji je trenutno 13. na Zapadu sa 29 pobeda i 40 poraza, Bogdanović je imao 27 poena, Foks 21, Hild 17, a Barns 16.

U ostalim utakmicama Memfis je deklasirao Oklahomu rezultatom 121:92, Filadelfija je bila bolja od Orlanda (108:101), Nju Orleans je savladao Vašington sa 118:107, dok je Boston u derbiju trijumfovao nad aktuelnim šampionom Torontom – 122:100.

Tada je Bogdanović još jednom povukao svoj tim, vratio ga na -4, ali je to bilo sve od Sakramenta. utakmica Bogdana Bogdanovića

13. Sakramento kings 29-40

14. Minesota timbervulvs 19-45

15. Golden stejt voriors 15-50