• BRAVO DEVOJKO! ANJA CREVAR SREBRNA NA EP U KAZANJU! Brža od naše devojke bila je samo Guneš!

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je drugo mesto i srebrnu medalju na 400 metara mešovitim stilom na Evropskom prventvu u malim bazenima, koje se održava u ruskom Kazanju.

Anja Crevar je finalnu trku završila u vremenu 4:30,47 i stigla je do srebrne medalje, koju je podelila sa Italijankom Sarom Frančeski (koja je imala isto vreme).

Zlato je uzela Turkinja Viktorija Zejnep Guneš, koja je bila bolja za dve stotinke.

Pored Anje Crevar, pvog dana takmičenja na EP učestvovale su i Nina Stanisavljević i Tanja Popović u disciplini 50 metara slobodnim stilom, ali nisu uspele da prođu u polufinale.

Nina je učestvovala i u trci 100 metara prsno i zauzela 35. mesto (1:08,13), što nije bilo dovoljno za prolaz u polufinale.