• METALOPLASTIKA RAZBILA MOĆNI VESZPREM! Mađari hteli da ponize dvostrukog prvaka Evrope, PA DOBILI BRUTALNU LEKCIJU!

Mađarski Veszprem hteo je da ponizi šabačku Metaloplastiku, ali su im “čivije” očitale lekciju koju će pamtiti dok igraju rukomet!

Mađari su očigledno zaboravii da dolaze na megdan dvostrukom prvaku Evrope pa su došli u Šabac u kombinovano sastavu! Epilog je bio brutalan! Metaloplastika ih je poslala kući sa 30 golova (istina primila je 26).

Mađarima je to drugi poraz u SEHA ligi nakon Evrofarma. Za mađare su iz prve postave igrali Manuel Štrlek koji je zabio 9 golova, baš kao i Paczkowski. Igrao je i Blagotinšek, što je uz Cuparu bilo otprilike. Utakmicu je vodio Momir Ilić, nije bilo ni Davida Davisa...

Cupara se nije mogao sastati s loptom (1/19), nije bolji bio ni Barnabas, dok je junak domaćih bio Jandrić koji je skinuo 15 lopti od 32 udarca. Metaloplastika je u završnici prvog poluvremena povela s 18-14, sedam minuta pre kraja gosti su izjednačili na 26-26 i do kraja više nisu zabili. Metaloplastika je sigurnom igrom otišla na plus četiri, za konačnih 30:26!