• LJUDI, KAKO SMO LOŠI! A, DA MI MOLIMO FIĆU, PRLETA I EKIPU DA SE VTARE! Vaterpolisti pukli od strašne Francuske!

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Francuske rezultatom 10:9 u osmini finala Evropskog prvenstva.

Poraz ravan senzaciji dogodio se u Splitu, jer je Srbija završila učešće u osmini finala Evropskog prvenstva.

Francuska je bila bolji protivnik, a videli smo i protiv Hrvatske i protiv Grčke da su izuzetno nezgodan protivnik i da mogu da ugroze gotovo svakoga.

Italijani će biti naredni protivnik Francuza, dok će selekcija Srbije igrati protiv Holandije u meču razigravanja od 9. do 12. mesta.

Francuzi su odlično otvorili meč i brzo postigli tri pogotka i najavili da Srbiji neće biti lako, a posle egala u drugoj četvrtini na poluvreme se otišlo sa vođstvom Francuske rezultatom 4:2.

Treća četvrtina je već bila dosta efikasnija i posle goleade od 9 pogodaka, Srbija gubi 9:6 i onda kreće haos. Napeto, drama, miriše na eliminaciju pa u poslednja dva minuta sledi Serija Srbije od 3:0 i izjednačenje.

Jedini gol Francuza u ovoj deonici postignut je na 10ak sekundi pre kraja kada je Marzuki porazio Srbiju, 10:9.

Najefikasniji je bio Kruzilja sa 4 gola, a Vernu i Marzuki su postigli po 2. U redovima Srbije, po 3 gola postigli su Mandić i Rašović.