• REVANŠ CRNOJ GORI VAŽNIJI OD PETOG MESTA! Delfini pobedom završili Svetsku ligu!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je okončala učešće na Završnom turniru Svetske lige u Strazburu, pošto su u borbi za peto mesto savladali Crnu Goru sa 8:6.

Napad Srbije još jednom nije bio na željenom nivou, ali je defanziva presudila i donela pobedu u borbi za peto mesto u Strazburu.

Dugo se čekalo na prvi gol, ekipe nisu iskoristile dobre prilike, igrača više, a Srbija nije realizovala ni peterac.

Ipak, Srbija je na kraju prve četvrtine imala prednost od dva gola, pošto su mrežu zatresli Vuk Milojević i Nikola Lukić.

Crna Gora je iskoristila prvi napad sa igračem više u drugoj četvrtini, pošto je Dušan Matković postigao gol.

Do poslednjeg minuta se čekalo na sledeći gol, a on je delo Vladana Spaića, koji je doneo Crnoj Gori izjednačenje.

Međutim, Srbija je odgovorila već u narednom napadu, pa je Vučinić doneo novu prednost i na poluvreme se otišlo sa 3:2.

Srbija je u nastavku konačno iskoristila igrača više, pa je Vučinić novim golom povećao na 4:2, a onda još jednim na 5:2.

Matković je odgovorio i smanjio na 5:3, a onda postigao novi gol u poslednjoj deonici i probudio nadu u svom timu.

Ipak, Vasilije Martinović je prvim golom na meču ponovo povećao na dva gola prednosti, a onda je peterac iskoristio Stojanović za 7:4.

Dobrom odbranom ekipa Srbije nije dozvolila neizvesnu završnicu, pa je mirno odigrala do kraja i došla do pobede.