• ITALIJA I VELS U OSMINI FINALA EP! Švajcarcima džaba rasturanje Turaka! AZURI SU SPREMNI ZA TITULU?!

Pobedama nad Velsom (1:0), odnosno Turskom (3:1), izabrani timovi Italije i Švajcarske okončali su učešće u grupnoj fazi takmičenja. Međutim, bolja gol razlika (manje primljenih golova od Italije, praktično), u osminu finala vodi britanski tim.

Italija, iako je meč počela sa osam novih fudbalera u sastavu, stigla je do gola posle prekida u 39. minutu susreta.

Pre i posle toga domaći tim u Rimu je imao još prilika da stigne do gola, ali je i Vels propustio par šansi, Geret Bejl jednu posebno dobru štaviše.

Prvi gol za Švajcarsku, u meču odigranom u Bakuu, bio je delo Harisa Seferovića u šestom minutu. Novi gol za tim Vladimira Petkovića bio je delo Džerdana Šaćirija u 26. minutu, da bi isti igrač pogodio i u 68. minutu.

Jedini pogodak za Tursku, svakako ekipu koja je verovatno i najviše razočarala na šampionatu, postigao je Irfan Džan Kahvedži u 62. minutu.

Dakle, Italija i Vels će igrati u nokaut fazi takmičenja. Italija čeka protivnika iz grupe C, dok Velsu dolazi ekipa iz grupe B. Švajcarska se nada da će biti jedna od četiri najbolje ekipe koje su grupnu fazu okončale kao treće.