• VELŠANI I ŠVAJCARCI PODELILI BODOVE! Zamalo drama zbog VAR-a, video tehnologija prvi put na EP!

Fudbaleri Velsa i Švajcarske odigrali su nerešeno 1:1 u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Vels i Švajcarska su podelili bodove u Bakuu, iako je delovalo da će Švajcarci lako do pobede.

Oni su napadali čitavo prvo poluvreme, stvorili nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat nije menjao.

Čim je počeo drugi deo igre, Švajcarska je povela.

Bril Embolo je visoko skočio i glavom smestio loptu u mrežu.

Ipak, Vels je uzvratio u 74. minutu, na isti način. Kifer Mur je posle kornera doneo izjednačenje.

Uzbuđenje je dostiglo vrhunac u 85. minutu, kada je Švajcarska ponovo došla do vođstva.

Mario Gavranović je zatresao mrežu, ali je sudija dobio signal iz VAR sobe.

Gol Gavranovića je poništen zbog ofsajda, pa je meč završen rezultatom 1:1.

U prvom meču grupe A, Italija je sa 3:0 savladala Tursku.

Posle prvog kola, Italija ima tri boda, Vels i Švajcarska po jedan, dok Turska nema niti jedan bod.