• BRAVO! MITROGOL REKORDER ČEMPIONŠIPA! Ajde, majstore gazi, ovo niko nikad neće srušiti!

Moćni Mitrović ispisao istoriju! Čak 2 gola za obaranje rekorda starog skoro 30 godina!

Mitrogol za istoriju! Aleksandar Mitrović izjednačio je, a zatim i prestigao učinak Gaja Vitingema iz Portsmuta, koji je u sezoni 1992/93 postigao čak 42 prvenstvena gola. Napadač reprezentacije Srbije i Fulama dao je četvrti gol za londonski klub u duelu Čempionšipa, protiv Lutona. A onda i sedmi, za prestizanje, odnosno postavljanje novog rekorda.

Pomenute sezone je formirana Premijer liga, a drugi rang engleskog fudbala je nazvan Divizija jedan. Mitrović je u toku ove sezone prebacio rekord Ivana Tonija koji pokriva samo mečeve od sezone 2004/05 kada je Čempionšip rekonstruisan, dok je pravi kralj strelaca drugog ranga engleskog fudbala bio Gaj Vitingem.

Kao što je rečeno, Fulam je u meču 45. kola drugog po kvalitetu engleskog takmičenje ugostio Luton. Poveli su "Kotadžersi" golom Toma Kernija u 29. minutu, a na 2:0 je povećao Keni Tete.

Onda je u 54. minutu gol postigao Fabio Karvaljo, da bi trenutak za istoriju usledio u 62. minutu.

Mitrović je pogodio za 4:0, i tako ušao u istoriju.

Samo tri minuta kasnije Bobi Rid je povećao na 5:0, a u 79. minutu je gol dao i Žan Mišel Seri.

U drugom minutu nadoknade pogodio je Srbin i za konačnih 7:0.

Inače, Fulam je već obezbedio prvo mesto na tabeli, samim tim i direktan plasman (povratak) u Premijer ligu.

Takođe, "Mitrogol" će imati šansu da poboljša golgeterski učinak pošto će u poslednjem kolu gostovati Šefild junajtedu.Napadač Fulama Aleksandar Mitrović postigao je 42. ligaški gol ove sezone čime je izjednačio rekord Čempionšipa.