• MAKEDONCI, BILI STE DOBRI, ALI... Holandija maksimalna, šou Depaja i Vajnalduma srušio Pandeva i ekipu!

Fudbaleri Holandije savladali su u trećem meču Grupe C selekciju Severne Makedonije sa 3:0. Holanđani sa maksimalnim učinkom i kao prvi u grupi, prolaze u narednu fazu takmičenja.

Još jednom je selekcija Holandije bila raspoložena za fudbal na Euru, te je tako srušila Severnu Makedoniju.

Do treće pobede u Grupi C vodili su ih veoma raspoloženi Memfis Depaj i Đini Vajnaldum.

Iako je Severna Makedonija postigla gol koji je potom bio poništen, a zatim pogodila stativu, novi fudbaleri Barselone i PSŽ-a potrudili su se da ne dođe do iznenađenja na stadionu "Johan Krojf" u Amsterdamu.

Depaj je preciznim udarcem krunisao dobru kontru domaćina u 24. minutu i Holandija je sa 1:0 otišla na poluvreme.

Šest minuta u drugom delu igre, Depaj je proigrao Vajnalduma, kojem nije bilo teško da prosledi loptu u mrežu.

Sedam minuta kasnije, isti akteri učestvovali su kod trećeg gola Holanđana.

Sjajna akcija i demarkiranje Depaja, čiji šut je odbranio golman Dimitrijevski, ali je Vajnaldum natrčao na odbitak, postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačan rezultat.

Zanimljivo je da je doskorašnji vezista Liverpula i novo pojačanje PSŽ-a, tako došao do 25. gola u dresu Holandije, prestigavši Marka Van Bastena na 15. mestu na listi najboljih strelaca te zemlje.

Holandija grupnu fazu završava sa maksimalnim učinkom i na prvom mestu, dok je Severna Makedonija u svom prvom nastupu na nekom velikom takmičenju, ostala bez osvojenog boda.

U istom terminu u Grupi C igrali su Ukrajina i Austrija. Austrija je slavila sa 1:0 i grupu završila na drugom mestu na tabeli.