• NEMA LUKE I ODMAH POTOP! REAL PAO, HETAFE IM UZEO MERU! Španija u šoku, ovo niko nije očekivao!

Fudbaleri Hetafea savladali su na svom stadionu ekipu Real Madrida sa 1:0 u meču 19. kola La Lige.

Gradski derbi, ako se to tako može uopšte može nazvati, odigrali su Hetafe i Real na stadionu "Alfonso Perez".

Domaćin, iako teški autsajder, uspeo je da savlada "Los Blankose" – lidere na tabeli domaćeg prvenstva.

Očekivalo se da će Real više nego lako doći do pobede i tri boda na gostovanju u komšiluku, protiv ekipe koja je katastrofalno loše delovala na početku sezone.

Ipak, Hetafe je nastavio nepobedivi niz, pa sada u poslednjih pet utakmica imaju tri remija i dve vezane pobede.

Jedini gol na meču postignut je u prvom poluvremenu, tačnije u devetom minutu, kada je Unal iskoristio veoma lošu reakciju defanzivca Reala Milita.

Odlične partije imali su golmani Sorija i Kurtoa, koji su najzaslužniji za to što je na semaforu ostalo 1:0 za domaćina.

Veliki doprinos ekipi Hetafea dali su srpski fudbaleri Nikola Maksimović i Stefan Mitrović, koji su odigrali čitav meč.

Real ostaje prvi na tabeli sa 46 bodova, osam više u odnosu na drugoplasiranu Sevilju (ali uz dva meča više).

Hetafe se polako, ali sigurno, diže sa dna tabele, pa je tako ekipa iz predgrađa Madrida sada 16. sa 18 bodova.