• TADIĆ DOVEO AJAKS DO ŠAMPIONSKE TITULE: Srbin sa dva gola i asistencijom sahranio nade PSV!

Fudbaleri Ajaksa odbranili su titulu šampiona u Holandiji. Oni su u pretposlednjem kolu pobedili Utreht 4:1 I takio stekli nedostižna tri boda prednosti u odnosu na PSV, koji je poražen u Alkmaru (1:0).

Dušan Tadić krunisao sezonu iz snova, postigavši dva pogotka, uz jednu asistenciju.

Ajaks nije uspeo da se plasirao u finale Lige šampiona, ali je stigla utešna nagrada - titula šampiona u holandskoj Erediviziji.

Da sve bude interesantnije, Utreht je poveo na "Johan Krojf areni", ali se Ajaks brzo vratio u igru golovima Huntelara i Van de Beka. Kod drugog gola Tadić je bio asistent.

Ajaks je potom zaigrao još bolje, pa je došao red i na Dušana Tadića. Srpski reprezentativac prvo je mrežu zatresao u 75. minutu, da bi pet minuta kasnije sa bele tačke postavio konačan rezultat.

Ajaks je u ovoj sezoni već postigao 115 golova u šampionatu Holandije.