• (VIDEO) BRAZIL JE OVO ČEKAO 12 GODINA, KOPA AMERIKA JE NJIHOVA! Peru se junački borio, ali je na kraju bilo 3:1 za karaoke!

Brazil je u finalu Kopa Amerike savladao Peru sa 3:1 i okitio se titulom prvaka kontinenta.

Imali su loptu (a kako drugačije) Brazilci od starta, uzdajući se u neverovatnu odbranu (nisu primili gol na turniru) i kreaciju i završnicu.

Posle 15 minuta su poveli, kada je Everton (jedini igrač iz brazilskog prvenstva) zatresao mrežu.

Nastavili su Brazilci u istom ritmu, ali se sreća osmehnula Peruu.

U završnici prvog dela igre, Tijago Silva je igrao rukom nehotice u kaznenom prostoru, a penal je sigurno izveo prekaljeni Gerero - 1:1.

Ipak, radost Peruanaca nije bila dugog veka, pošto je u nadoknadi prvog dela igre Gabrijel Žezus pogodio za 2:1.

Kako je vreme odmicalo, Peruanci su pritiskali, pogotovo nakon 70. minuta kada je isključen Žezus, zbog drugog žutog kartona.

A onda, u finišu meča, glupost Karlosa Zambrana, koji je srušio Evertona u kaznenom prostoru i sudija Tobar je pokazao na belu tačku.

Rezervista Rišarlison je preuzeo odgovornost i zapečatio sudbinu Peruu.

Brazil je trijumfom na Marakani deveti put osvojio kontinentalni šampionat.

Mnogo je 12 godina čekanja za Brazil. Baš mnogo... Za zemlju koja je darivala Pelea, Garinču, Zika, Ronalda, Ronaldinja.... Previše...