• VILJAREAL UZEO LIGU EVROPE POSLE NESTVARNE PENAL SERIJE - JUNAK ŽUTE PODMORNICE GOLMAN RULJI! Ovo može da priredi samo fudbal!

Fudbaleri VIljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobedivši Mančester junajted.

Regularni deo utakmice završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Nismo previše videli od ovog finala Lige Evrope, oprezni su bili i fudbaleri Viljareala i fudbaleri Mančester junajteda.

U prvom poluvremenu je Unaj Emeri prepustio inicijativu Mančester junajtedu, oni su napadali i pritiskali Viljareal, ali su se Španci odlično branili i čekali svoju priliku.

Oko pola sata fudbala je prošlo dok nismo videli prvi gol. I to u mreži Mančester junajteda.

Đerar Moreno je sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu „Đavola“ za vođstvo Viljareala u finalu Lige Evrope.

Do kraja prvog poluvremena nismo imali golove, a Viljareal je odlučio da se zatvori i uspešno branio svoj gol, pa smo sa vođstvom 1:0 u korist žute podmornice otišli na poluvreme.

U nastavku se situacija na terenu nije menjala. Junajted je izjednčaio, ali nije uspeo da prelomi meč.

Pri odlasku u produžetke, rezultat je bio 1:1. Poveo je Viljareal preko Morena u 29. minutu, a izjednačio je Kavani u 55.

Čuvala su se oba tima gotovo celo drugo poluvreme, nije bilo izglednih prilika ni u produžecima, a onda su na red stigli jedanaesterci.

A, penali su bioli priča za sebe! Ovako je to izgledalo:

PENAL SERIJA!

Pogađa Đerar Moreno - vodi Viljareal 1:0!

Huan Mata je poslao loptu u gornjii desni ugao, pročitao mu je stranu Rulji, ali nije mogao da odbrani. 1:1!

Još jedan igrač koji je ušao da šutira penal je siguran. Dani Raba daje gol za 2:1 za Viljareal!

Aleks Teljes je takođe ušao da šutira penal, a sada je zabio loptu u mrežu. Opet je nerešeno 2:2!

Uh! Iskusni Pako Alkaser je provukao ovu loptu ispod ruke Davida De Hee! Vodi Viljareal 3:2!

Bruno Fernandeš je šutirao tolike penale ove godine, a najvažniji nije promašio! 3:3!

Alberto Moreno u uglić! Pročitao ga je David De Hea, ali šta to vredi - pogodio je tačno gde treba! 4:3!

Markus Rašford je iz mesta šutirao! Neverovatan pokušaj, ali je pogodio mrežu! 4:4!

Dani Pareho iskusno! Nije zadrhtao i vodi Viljareal 5:4! Sada Mančester junajted mora da pogodi!

Edinson Kavani šutira i siguran je. Sada je 5:5!

Po sredini gola je Moi Gomez imao petlje da šutira! I nije pogrešio! Sada je 6:5!

Fred je šutirao jako, po zemlji i tačno u desni ugao gola! Izjednačenje 6:6!

Raul Albiol je lagano poslao Davida De Heu na pogrešnu strani i opet vodi "žuta podmornica"! 7:6!

Danijel Džejms je mlad, ali nema tu treme. Velšanin pogađa i nastavlja se drama. 7:7!

Sada je Frensis Kokelan šutirao, a on je zakucao loptu pod prečku. Vodi Viljareal 8:7!

Na ruci je imao loptu Rulji! Ali ipak je Luk Šo pogodio i sada je 8:8!

Mario Gaspar šutira po sredini gola, David De Hea se bacio i sada je 9:8!

Aksel Tuanzebe siguran, mladi štoper Junajteda bez ikakvih problema za 9:9!

Pau Tores u gornji desni ugao! Auh! Sada je 10:9!

Štoper Mančester junajteda je siguran, Viktor Lindelef je dao gol i imamo rezultat 10:10!

Heronimo Rulji daje gol! Golman Viljarela je dao gol! 11:10!