• BLEDI ČELSI SAVLADAO AJAKS! Lampardovi klinci uz dosta muke u foto finišu nadjačali ekipu Dušana Tadića!

Fudbaleri Lajpciga i Čelsija upisali su večeras pobede u trećem kolu Lige šampiona.

Lajpcig je pred svojim navijačima posle preokreta pobedio Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:1 u meču Grupe G, dok je Čelsi na gostovanju u Amsterdamu slavio sa 1:0 protiv Ajaksa u Grupi H.

Zenit je posle lošeg izdanja u prvom poluvremenu imao prednost, a gol je postigao Jaroslav Rasicki u 25. minutu.

Lajpcig je izuzetno ofanzivno počeo drugi deo meča i golom Konrada Lajmera u 49. minutu stigao do izjednačenja.

Samo 10 minuta kasnije Lajpcig je stigao do preokreta i posle efektnog pogotka Marsela Sabicera.

Lajpcig je prvi na tabeli sa šest bodova, dok je Zenit treći sa četiri.

Ajaks i Čelsi u Amsterdamu bili su izjednačeni gotovo tokom celog meča, ali je londonski tim u finišu uspeo da dodje to trijumfa.

Jedini gol na meču bio je delo Mišija Batšuaija u 86. minutu.

Ajaks i Čelsi posle tri meča imaju po šest bodova i nalaze se na deobi prvog mesta.