Ekipa Liverpula je već nakon 65 minuta rešila pitanje pobednika, odnosno pitanje ekipe koja će se plasirati u polufinale.

• LIVERPUL RUTINSKI PROTV PORTOA, SLEDI SPEKTAKL PROTIV BARSE: Portugalci nedorasli mašineriji Jirgena Klopa!

Nakon 2:0 u prvom meču, danas je ekipa Jirgena Klopa loše počela utakmicu, Porto je imao svoje šanse, pretili su iz poluprilika, ali gola nije bilo u mreži Alisona.

Sa druge strane, Liverpul je tražio gol kako bi rešio pitanje pobednika i došao je do njega u 26. minutu utakmice. Tada je Salah proigrao Manea, Senegalac je bio siguran, a nakon konsultovanja VAR tehnologije sudija je pokazao na - centar.

Dovoljno za Liverpul, domaćima je bilo potrebno 4 gola što je bilo skoro nemoguće, a kada je nova lopta završila iza leđa Kasiljasa bilo je jasno ko će u polufinale.

Na kraju konačnih Porto Liverpul 1:4!