• (VIDEO) LIGA ŠAMPIONA: PAVLOVIĆ SA TRI KOMADA TORPEDOVAO SUTJESKU, prošli Seltik, Dinamo, Kluž, Olimpijakos, PSV ispao

U treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona plasirali su se APOEL, Seltik, zagrebački Dinamo, Ferencvaroš, Kluž, Bazel i Olimpijakos.

Kiparski APOEL je bio siguran protiv Sutjeske u revanšu – 3:0, a sva tri gola postigao je Andrija Pavlović.

APOEL je bio bolji i u prvom meču (1:0) pa se zasluženo plasirao u naredno kolo.

Fudbaleri Seltika su, posle 5:0 u prvom meču, imali lak posao u Estoniji.

Kalju ni sada nije izdržao, ali momci iz Škotske nisu dodali gas kao u prvom meču, pa su samo pobedili sa 2:0.

Autogolom Kulinitsa u desetom minutu Seltik je poveo, a konačan rezultat postavio je Šved u poslednjim momentima meča.

Zagrebački Dinamo je sa 2:0 u prvom meču u gostima slavio protiv Saburtala iz Gruzije, a u revanšu je bio ubedljiviji.

Ovaj put su pogađali Oršić u 77. minutu i Petković u 88, a konačan rezultat postavio je Olmo u sudijskoj nadoknadi.

Makabi Tel Aviv i Kluž su odigrali 2:2, a dalje ide Kluž koji je pobedio u prvom meču sa 1:0.

Na Malti su se susreli Valeta i Ferencvaroš i odigrali nerešeno. Zahvaljujući pobedi u prvom meču, mađarska ekipa ide dalje.

Najzanimljivije je bilo u Bazelu, gde je gostovao PSV.

U Holandiji je bilo 3:2 za PSV, a sada je Bazel bio bolji sa 2:1 i plasirao se u narednu rundu.

Poslednji klub koji je u današnjem terminu obezbedio plasman dalje je grčki Olimpijakos, koji je sa 4:0 deklasirao Viktoriju iz Plzenja. Crveno-beli su strepeli nakon 0:0 u Češkoj, u prvom poluvremenu nisu mogli da naude rivalu, ali su u drugom do vrha napunili mrežu golmana Alesa Hruške.

Seriju golova je na početku drugog dela otvorio Giljerme, Migel Gerero je nastavio u 71. minutu, da bi samo 180 sekundi kasnije Radim Reznik postigao autogol.

Konačan rezultat postavio je Ruben Semedo u finišu susreta.

Olimpijakos će se u sledećoj rundi sastati sa turskim Bašakšehirom, koji tek od trećeg kola počinje takmičenje u kvalifikacijama.