• ZVEZDA JE OČEKIVALA TBILISI, A DOBILA JE DINAMO! Crveno-beli putuju u Tiranu, ČEKA IH PAKLENO GOSTOVANJE U ALBANIJI!

Crvena zvezda je eliminisala Evropu sa Gibralatara, a drugi rival prvaka Srbije u kvalifikacijama za Ligu šampiona biće Tirana. Najbolji tim Albanije savladao je kao gost Dinamo Tbilisi rezultatom 2:0 (1:0).

Klub iz Gruzije je bio favorit na papiru, ali su Albanci čekali svoju šansu i dočekali je u četvrtom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Strelac "zlatnog gola" bio je napadač, visok 167 centimetara, Agustin Torasa. Argentinac je iskoristio neshvatljiv kiks uže odbrane Dinama i poslao loptu u mrežu gruzijskog tima.

Domaćin je napadao i u drugom poluvremenu, imao dve trećine posed lopte, ali su gosti preko Ernesta Mucija stavili tačku na trijumf u 86. minutu.

Nema sumnje da će klub iz prestonice Albanije imati ogroman motiv da eliminiše Crvenu zvezdu na svom terenu u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.