• NEKA SESPREMA HRVATI! ORLOVI RAZBILI UKRAJINU, Srbija brutalno startovala na Evropskom prvenstvu!

Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Ukrajine sa 31:23 u meču prvog kola Evropskog prvenstva.

Na spektakularan način su izabranici Tonija Đirone otvorili Evropsko prvenstvo u rukometu.

Za razliku od prošlog turnira "starog kontinenta", kada je Srbija poražena na startu od Belorusije, ovoga puta su "orlovi" odigrali maestralno od prvog do poslednjeg minuta meča.

Ukrajina nije imala kvalitet, energiju i volju da isparira veoma raspoloženoj Srbiji, koja je od uvodnih minuta stekla prednost i postepeno se odvajala.

Srbija je osetnu razliku napravila sjajnim odbranama Bomaštara na jednoj, a potom golovima Kukića na drugoj strani.

Kako je vreme odmicalo, razlika u kvalitetu i na semaforu bila je sve izraženija.

Naša selekcija je na poluvreme otišla sa šest golova prednosti, a u drugom delu utakmice je potpuno nadigrala protivnika.

Ređali su se golovi izabranika Tonija Đirone, razlika je porasla na 12 golova, pa je do kraja susreta Srbija mogla da odmori neke od ključnih igrača, da šansu svim igračima na klupi i pokaže i atraktivne i egzibicione poteze.

Kukić je meč završio sa sedam golova, zbog čega je proglašen za najboljeg pojedinca susreta.

Na najbolji mogući način je naša selekcija započela učešće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

Ubedljivom pobedom nad Ukrajinom u prvom kolu u Segedinu, "orlovi" su stekli dozu samopouzdanja koja će im sigurno značiti u narednim utakmicama.

Srbija se u okviru Grupe C sastaje još sa Hrvatskom i Francuskom.

Naredni meč "orlovi" igraju za dva dana, kada se sastaju sa Hrvatskom.