• FINCI UZELI MERU UZDRMANIM DANCIMA! Borba za Eriksena obeležila obračun skandinavaca!

Fudbalska reprezentacija Finske savladala je selekciju Danske sa 1:0 u meču prvog kola Grupe B. Susret je obeležio prekid i suspenzija zbog zdravstvenog stanja Kristijana Eriksena.

Jedna od najčudnijih utakmica odigrana u istoriji fudbala, dobila je najbolji mogući kraj.

Medicinsko osoblje i hitna pomoć uspeli su da spasu život Kristijanu Eriksenu, koji je pred kraj prvog poluvremena kolabirao.

Meč je prvobitno bio suspendovan, a potom na zahtev reprezentativaca Danske i Finske nastavljen.

Iako je Danska bila daleko bolji rival, imala veći posed, znatno više šansi i šuteva na gol rivala, Finci odnose pobedu.

Jedini gol na meču postigao je Joel Pohjanpalo u 60. minutu susreta.

Uronen je centrirao sa leve strane, a napadač Leverkuzena i reprezentacije Finske je dobro skočio i savladao golmana Šmajhela.

Danci su propustili veliki broj prilika, a najbliži izjednačenju bili su u 74. minutu, kada je Hojbergov penal odlično odbranio Hradecki.

Do kraja susreta, uprkos uzbuđenjima, rezultat se nije menjao, pa Finci beleže tri boda u prvom kolu.