• PETRUŠEV NA KORAK OD PARTIZANA, JOŠ JE ZELEN ZA NBA! Obradović već ima brutalan tim, sa Filipom nebo je granica...

Srpski centar Filip Petrušev odigrao je samo osam minuta u letnjoj ligi. Posle tri utakmice gde je imao dobru minutažu, Petrušev je sada odigrao nešto preko osam minuta u porazu 98:96 protiv Minesota Timbervulvsa.

Samo je u nekoliko navrata Minesota u prve tri četvrtine uspevala da dođe do minimalne prednosti, ali je tokom većeg dela četvrte bila bolji rival na terenu. Međutim, u samom finišu je Filadelfija uspela da izbori produžetak, ne i pobedu u dodatnom periodu.

U Minesoti su prednjačili Džejlen Nouel sa 26 poena i Nejtan Najt sa 19. Džejden Mekdanijels postigao je 15. Filadelfiju je predvodio Pol Rid sa 27 poena i 20 skokova. Pertušev je zabeležio dva poena dve blokade.

Kao što smo već pisali, Partizan pomno prati situaciju sa srpskim igračem i uzda se da bi moglo doći do dogovora. Svakako da je mala minutaža loša po Filipa Petruševa, ali i šansa više za crno-bele da ga dovedu u svoje redove za narednu sezonu.