• (VIDEO) SRPSKE BATINE SI IPAK BILE PREJAKE, FRANCUZI SE NISU OPORAVILI! Poljska osvojila bronzu, Trikolori lagano pukli 3:0!

Odbojkaši Francuske nisu uspeli da se oporave nakon poraza od Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva.

Manje od 24 časa nakon poraza Francuzi su izgubili još jedan meč i ostali bez bronzane medalje koja je pipala Poljskoj zahvaljujući pobedi od 3:0, po setovima 26:24, 25:22, 25:21.

Domaćin je vodio gotovo u čitavom prvom setu, njegova prednost iznosila je i 5 poena, a Poljaci su prvi put poveli sa 20:19 i iskoristili drugu set loptu za vođstvo od 1:0. Drugi set je imao sličan tok, Francuzi su u finišu vodili sa 20:19 i 21:20, a Poljska je serijom od 5:1 došla do ogromnih 2:0. Treći set je protekao u potpunoj dominaciji Poljaka, a rezultat je samo jednom bio izjednačen i to 1:1 na početku seta.

Najbolji kod Francuza ponovo je bio Ngapet sa 18 poena, a isto broj poena kod POljaka osvojio je Leon Venero.

Poljacima je ovo ukupno deveto odličje na šampionatima Evrope, prvo nakon 2011. godine kada su takođe osvojili bronzu.