• (BUNDESLIGA/REZULTATI) VELJKOVIĆ I VERDER ODOLILI BORUSIJI DORTMUND, Ajntraht nosi tri boda sa gostovanja Berlinu!

Fudbaleri Borusije Dortmund i Verder Bremena igrali su nerešeno 2:2, u šestom kolu Bundeslige.n/Bongarts.

Verder je vodio u Dortmundu od sedmog minuta golom Milota Rašice, ali je domaćin u devetom i 41. preokrenuo preko Marija Gecea i Marka Rojsa.

Bod gostima iz Bremena u 55. minutu doneo je Marko Fridl.

Srpski fudbaler Miloš Veljković bio je sve vreme na klupi Verdera. Borusija je sedma na tebeli sa 11 bodova, četiri više od Verdera koji je na 10. mestu u nemačkom prvenstvu.

Minhenski Bajern savladao je Padeborn u gostima sa 3:2 u meču šestog kola Bundeslige. Bajern je nešto teže od očekivanog trijumfovao na gostovanju u Padebornu.

Bavarci su poveli u 15. minutu, kada je Gnabri bio strelac na asistenciju Kutinja.

Brazilski fudbaler koji je u Bajernu na pozajmici iz Barselone povisio je na 2:0 u 55. minutu.

Domaćin je zaigrao bolje u nastavku i došao do gola u 68. minutu, strelac je bio Proger.

U 79. minutu Levandovski vraća dva gola prednosti Bajernu, da bi konačnih 2:3 postavio Kolins u 84. minutu.

Bajern se pobedom vratio na prvo mesto na tabeli sa 14 bodova, jednim više od Lajpciga koji je poražen od Šaleka sa 3:1.