• (VIDEO) PERU PROTIV BRAZILA ZA TITULU KOPE! Čile držao loptu, diktirao igru, šutirao, ali.. Tri komada završila su u njihovoj mreži!

Fudbalska reprezentacija Perua drugi je finalista Kopa Amerika, pošto je sa ubedljivih 3:0 savladala branioca titule Čile u drugom polufinalu.

Iako su Čileanci bili bolji u statističkim parametirima (posed 65-35%, šutevi 19-9), golove su davali samo Peruanci.

Prvi je u 21. minutu mrežu Arisa zatresao Flores, da bi u 38. minutu to učinio i Jotun. Oba gola "namestio" je Kariljo.

Konačan rezultat i završni udarac Čileancima zadao je Paulo Gerero golom u prvom minutu nadoknade.

Peruancima je ovo prvo finale Kopa Amerika još od davne 1975. godine, a za titulu će se boriti sa domaćinom turnira Brazilom.