• (VIDEO) FERERER PUKAO NA US OPENU, DIMITROV PREJAK ZA ŠVAJCARCA! Bugarin u polufinalu ide na strašnog Rusa Danila Medvedeva!

Rodžer Federer poražen u četvrtini finala Ju-Es opena. Grigor Dimitrov bolji od Švajcarca u pet setova - 3:2 (3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2).

Federer se nadao da će u Njujorku doći do nove grend slem titule, ali su se nade 38-godišnjeg Švajcarca raspršile posle 190 minuta igre.

Federer je vodio protiv Bugarina sa 2:1 u setovima i mnogi su pomislili da će rutinski obezbediti polufinale turnira.

U četvrtom setu, pri vođstvu Dimitrova 5:4, Federer je imao pet brejk lopti i priliku da prelomi meč u svoju korist, ali nije uspeo, pa je Bugarin došao do izjednačenja.

Dimitrov, 78. teniser na planeti, odlično je odigrao peti set i došao do iznenađujuće pobede.

Federer je osvojio pet uzastopnih titula na Ju-Es openu, a poslednju 2008. godine.

Dimitrov u polufinalu igra protiv Danila Medvedeva, koji je savladao Stana Vavrinku.

U drugom polufinalu će se sastati bolji iz duela Beretini - Monfis i Nadal - Švarcman.