• BELGIJA LAGANO OTRESLA RUSE, LUKAKU SE POIGRAVAO I DAO DVA GOLA! Belgijanci istakli kandidaturu za vrh!

Reprezentacija Belgije savladala je Rusiju sa 3:0 na startu Evropskog prvenstva. Belgija je opravdala očekivanja i upisala tri boda na startu takmičenja.

Već su u prvom poluvremenu Belgijanci rešili meč - poveli su čudnim golom Romelua Lukakua u desetom minutu.

Napadač Intera je bio u očiglednom ofsajdu, ali je loptu zakačio ruski igrač, pa ofsajd nije dosuđen, iako su gotovo svi pomislili da će biti poništen.

Lukaku je gol posvetio Kristijanu Eriksenu, saigraču iz Intera.

Menije je povisio na 2:0 u 34. minutu, kada je odbitak sproveo do mreže.

Konačan rezultat postavio je Lukaku u 88. minutu utakmice.

U prvom meču grupe, Finska je sa 1:0 savladala Dansku.

Belgija je prva u grupi B sa tri boda, koliko ima i Finska, Danska je treća bez boda, a Rusija četvrta.