• U BLEKIJA UŠAO VLAHOVIĆEV DUH! Milenković odveo Fjorentinu u osminu finala Kupa Italije! Ne može Viola bez Srba!

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u osminu finala Kupa Italije. Ljubičasti su na stadionu ‘Artemio Franki’ u Firenci savladali ekipu Beneventa. Utakmica je završena rezultatom 2:1.

Izabranici trenera Italijana su došli do vođstva u 19. minutu. Igor je izveo korner, dok se u kaznenom prostoru gostujućeg tima najbolje snašao Nikola Milenković. Reprezentativac Srbije je doneo prednost domaćinu, a do kraja prvog dela igre rezultat se nije menjao.

Fiorentina je duplirala prednost na startu drugog poluvremena. Rikardo Sotil se upisao u strelce u 47. minutu igre. Već tada je bilo jasno da se Benevento nalazi na ivici poraza.

Uspeli su gosti da ublaže poraz u 51. minutu. Gabrijele Monconi je vratio nadu ekipi iz Serije B, ali Fiorentina je opravdala ulogu favorita.

Celu utakmicu odigrali su Aleksa Terzić i spomenuti Nikola Milenković, dok je najbolji strelac Serije A, Dušan Vlahović, šansu dobio od 76. minuta.