• DINAMO SVE BLIŽI NOKAUT FAZI! Zagrebačani remizirali sa Šahtjorom u Donjecku, Atletiko savladao Bajer

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 1:0 u trećem kolu Grupe D Lige šampiona, dok su Šahtjor iz Donjeska iz Dinamo Zagreb igrali nerešeno 2:2 u Grupi C.

Madridjani su se pred svojim navijačima prilično mučili protiv Bajera, ali su ipak u finišu meča uspeli da dodju do trijumfa kojim su napravili veliki iskorak ka plasmanu u osminu finala.

Jedini gol na utakmici na stadionu Metropolitano postigao je Alvaro Morata u 78. minutu na asistenciju Renana Lodija.

Atletiko posle tri utakmice ima sedam bodova i prvi je na tabeli Grupe D, dok je Bajer poslednji, četvrti, s jednim bodom.

U Grupi D izmedju Šahtjora i Dinama vidjen je zanimljiv duel, ali na kraju nije bilo pobednika.

Domaćin je na stadionu u Harkovu poveo golom Jevgenija Konopljanke u 16. minutu, da bi Dinamo iz Zagreba samo devet minut kasnije izjednačio preko Danija Olma.

Preokret zagrepčanima doneo je Mislav Oršić u 60. minutu iz jedanaesterca, ali je Šahtjor golom Doda u 75. minutu izjednačio i tako postavio konačan rezultat.

Dinamo posle tri utakmice zauzima drugo mesto na tabeli Grupe C sa četiri boda, koliko ima i Šahtjor, ali uz lošiju gol razliku.