• ZVEZDI DUPLA KRUNA, KATAI JE KLASA ZA SEBE, OVO SE RETKO VIĐA! Derbi najzad opravdao očekivanja!

Fudbaleri Crvene zvezde odbranili su trofej u Kupu Srbije, pošto su večeras u finalu savladali Partizan 2:1 (1:0).

Pred oko 25.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić, Zvezda je povela efektnim golom Aleksandra Kataija u 26. minutu, izjednačio je takođe prelepim pogotkom Slobodan Urošević u 61, da bi trijumf crveno-belima doneo ponovo Katai, još jednim fantastičnim potezom u 72. minutu posle kontranapada i asistencije Mirka Ivanića.

Zvezda je drugi put uzastopno osvojila duplu krunu, a ukupno 26. trofej Kupa u istoriji.

Apsolutna dominacija Zvezde u ovoj sezoni krunisana je osvajanjem Kupa Srbije! Crveno-beli su savladali Partizan na stadionu "Rajko Mitić" u derbiju koji može da dobije prelaznu ocenu.

Viđeno je nekoliko odličnih intervala sa oba strane, a pobeda je zasluženo pripala domaćinu finalnog meča.

Individualni kvalitet Aleksandra Kataija bio je prevaga u ovom derbi meču. Pokazao je ofanzivni vezista crveno-belih da je ubedljivo najbolji fudbaler u srpskom fudbalu.

Njegova magija viđena je kod oba pogotka. Prvo kada je zategao "praćku" sa 18 metara i pogodio rašlje Stevanovića za 1:0, a zatim i kada je vukao loptu 50 metara i pogodio pored golmana crno-belih.