NEUBEDLJIVA ZVEZDA SAVLADA PROLETER! Moraće to bolje protiv Totenhema!

• NEUBEDLJIVA ZVEZDA SAVLADA PROLETER! Moraće to bolje protiv Totenhema!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Novom Sadu Proleter sa 2:0 u 15. kolu Super lige Srbije.

Prvo poluvreme na stadionu "Karadjordje" nije bilo preterano sadržajno. Zvezda je uglavnom imala inicijativu, ali nije uspevala da probije odbranu Proletera. Beogradski tim otpor rivala uspeo je da slomi tek u drugom poluvremenu.

Posle jednog prodora Marka Marina po levoj strani u petercu je uspeo da pronadje Matea Garsiju koji je uspeo da "ćušne" loptu ispred defanzivca Proletera za vodjstvo od 59. minuta.

U slabom ritmu nastavilo se do kraja susreta, Zvezda je napadala, a pitanje pobednika rešio je Ričmond Boaći na asistenciju Marka Jevtovića u 82. minutu. Akcija je bila gotovo identična kao i kod prvog gola, samo su drugi bili akteri.

Proleter je u finišu pokušavao da ublaći poraz, ali u tome nisu uspeli.

Zvezda je prva na tabeli Super lige sa 39 bodova, dok je Proleter 11. sa 16.

Treneru Crvene zvezde Vladanu Milojeviću ovo je bila 100. pobeda na klupi beogradskog tima.