• BOGDANOVA SERIJA TRAJE, SRBIN ZATRPAO KOŠ TORONTA! Bogdanović namestio ruku, sipa kao...

Košarkaši Atlante deklasirali su Toronto rezultatom 127:100 u utakmici u kojoj je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ponovo bio jedan od najboljih igrača svoje ekipe.

Bogdanović je na terenu proveo 29 minuta i za to vreme postigao 14 poena (5/11 iz igre, 2/6 trojke), uz šest skokova i dve asistencije.

Hoksi su čak gubili posle prvih 12 minuta, ali su napravili preokret u drugoj četvrtini, dok su u trećoj dominirali i taj deo igre dobili 38:16, nakon čega je bilo jasno da nema povratka za Reptorse.

Bogdan je bio među najefikasnijima u svom timu, ali je prva figura susreta definitivno bio Tre Jang, koji ga je završio sa 41 poenom, uz odličnih 17/24 iz igre.

Osim njih dvojice, istakao se Okongvu sa 17 poena i sedam uhvaćenih lopti.

U poraženom timu, Fred Vanvlit je bio najefiksaniji sa 24 poena i devet uspešnih dodavanja, dok je Ačijuva postigao 21 poen i uhvatio devet lopti.

"Jastrebovi" su nastavili veliku borbu za plej-in turnir na Istoku i drže 10. mesto sa 29 pobeda i 31 porazom.

Toronto je tri pozicije iznad sa skorom 32-27.